Wpis

piątek, 05 czerwca 2009

Darmowe porady prawne - gdzie za darmo można znaleźć poradę prawną ?Darmowe porady prawneJeżeli masz do załatwienia sprawę, przy której niezbędna jest pomoc prawnika, nie musisz wydawać na to pieniędzy.

Są miejsca gdzie można skorzystać z darmowej pomocy prawnika.


Tutaj znajdziesz darmowa pomoc prawnika:

Kliniki Prawa


Pomoc prawną udzielają studenci wyższych lat prawa pod okiem profesorów. Otrzymasz tutaj pomoc w sprawie o alimenty, w sporze z pracodawcą itp. Studenci pomogą Ci także przygotować pisma procesowe.

Adresy klinik prawa znajdziesz na stronie : Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych lub na najbliższym uniwersytecie. Kliniki Prawa zawieszają działalność w okresie wakacji akademickich.

Centrum Praw Kobiet
Centrum Praw Kobiet  tel. 0-22 622 25 17


Tutaj pomoc znajda kobiety w sprawach o alimenty, rozwód, zasiłki rodzinne itp.

Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie
Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie


Tutaj można otrzymać pomoc w sprawie zasiłku czy też renty rodzinnej. Można też dowiedzieć się jak postąpić w razie przemocy w rodzinie.

Okręgowy Inspektorat Pracy
Państwowa Inspekcja Pracy


Tutaj znajdziesz pomoc, gdy dojdzie do nieporozumienia z Twoim pracodawcą.

Biuro Porad Obywatelskich
Biuro Porad Obywatelskich  tel. 0-22 622 55 54 , 0-22 828 12 95


W tym miejscu pomogą nam w sprawach opieszałości sądów, urzędników. Pomagają także w sprawach mieszkaniowych, w przypadku eksmisji, a także w sprawach rodzinnych (np. alimenty).

Rzecznik Praw Obywatelskich
Rzecznik Praw Obywatelskich tel. 0-22 55 17 760, 0-22 55 17 811


Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże tylko w sprawach, które zostały załatwione odmownie we wszystkich wcześniejszych instancjach .

Można też skorzystać z poradników:

Sprawy karne, sprawy cywilne


Praktyczny pomocnik procesowy Praktyczny pomocnik procesowy

Jak przejść przez postępowanie procesowe, zarówno karne jak i cywilne, i wyjść z niego zwycięsko?

Jak przejść przez postępowanie procesowe, zarówno karne jak i cywilne, i wyjść z niego

 szczegóły : Praktyczny pomocnik procesowy»


Sprawa o rozwód, sprawa o alimenty

Rozwód i alimenty


Jedyny taki poradnik na rynku eBooków – 162 strony wiedzy prawnej, 13 wzorów pism, w tym 2 wzory pozwu o rozwód. Jeśli planujesz rozwód lub separację, masz problemy z alimentami, nie wiesz, jak postępować na sprawie rozwodowej – ten poradnik jest dla Ciebie. Pamiętaj, nieznajomość prawa szkodzi!
Nieznajomość prawa szkodzi. Co musisz wiedzieć, aby „przeżyć” rozwód i poradzić sobie z załatwieniem wszystkich spraw – łącznie z podziałem majątku i alimentami?

Jedyny taki poradnik na rynku eBooków – 162 strony wiedzy prawnej, 13 wzorów pism, w tym 2 wzory pozwu o rozwód. Jeśli planujesz rozwód lub separację, masz problemy z alimentami, nie wiesz, jak postępować na sprawie rozwodowej – ten poradnik jest dla Ciebie. Pamiętaj, nieznajomość prawa szkodzi!

szczegóły : Rozwód i alimenty»

Sprawy spadkowe

Prawo spadkowe w praktyce z wzorami pism

Czeka Cię sprawa spadkowa, złożenie pozwu o zachowek lub sporządzenie testamentu, a nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Oto poradnik, dzięki któremu SAMODZIELNIE załatwisz sprawy spadkowe i przygotujesz odpowiednie pisma (znajdziesz tu aż 10 wzorów pism, m.in. wzór testamentu, pozwu o zachowek czy wniosku o stwierdzenie nabycia spadku). Nie zwlekaj z załatwieniem spraw spadkowych – przekroczenie terminów może Cię kosztować dużo więcej niż ten poradnik! Jak SAMODZIELNIE załatwić sprawy spadkowe i przygotować odpowiednie pisma? Oto jedyny taki poradnik, który pomoże Ci nabyć SPADEK, sporządzić TESTAMENT i napisać pozew o ZACHOWEK!

Czeka Cię sprawa spadkowa, złożenie pozwu o zachowek lub sporządzenie testamentu, a nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Oto poradnik, dzięki któremu SAMODZIELNIE załatwisz sprawy spadkowe i przygotujesz odpowiednie pisma (znajdziesz tu aż 10 wzorów pism, m.in. wzór testamentu, pozwu o zachowek czy wniosku o stwierdzenie nabycia spadku). Nie zwlekaj z załatwieniem spraw spadkowych – przekroczenie terminów może Cię kosztować dużo więcej niż ten poradnik!


szczegóły: Prawo spadkowe w praktyce z wzorami pism»
Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
prawocywilneikarne
Czas publikacji:
piątek, 05 czerwca 2009 06:40

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość planistka napisał(a) z 188.33.114.15* komentarz datowany na 2010/09/06 19:48:46:

    Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny uruchomiła projekt, który ma na celu darmowe porady prawne z zakresu: -praw pacjentki gabinetów ginekologicznych - wszystko o legalnej aborcji, badaniach prenatalnych w ciąży, uprawnieniach lekarza, wymaganej dokumentacji. -praw osoby funkcjonującej w związku małżeńskim lub partnerskim - czego możesz wymagać od partnera w świetle Kodeksu Rodzinnego. -praw pracowniczych w trakcie ciąży oraz okresu macierzyństwa. -praw osoby pokrzywdzonej w kontaktach z policją i prokuraturą. -Twojego zdrowia, czyli wszystko o antykoncepcji, ciąży, profilaktyce i leczeniu chorób narządów kobiecych. Uruchomiono telefon zaufanie i porady online. Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej federacji.

  • energia30 napisał(a) komentarz datowany na 2012/08/25 14:16:31:

    Osobiście uważam, że darmowe porady prawne przez internet to świetna sprawa, gdyż wiele osób nie ma pojęcia do kogo zwrócić się ze swoim problem natury prawnej. Oczywiście w poważnych sprawach warto zwrócić się osobiście do kancelarii prawnej. Jestem mieszkanką Wrocławia i w moich problemach prawnych pomogła mi kancelaria prawnicza wrocław. Fachowa porada jest kluczem do rozwiązania problemów.

Dodaj komentarz

Kalendarz

Kwiecień 2014

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Wyszukiwarka

Kanał informacyjnyArkadiusz Czapla

Kontakt:

e-mail : Napisz do mnieOpcje Bloxa