Arkadiusz Czapla
Kontakt:

e-mail : Napisz do mnie


Twoja wyszukiwarka
Blog > Komentarze do wpisu

Darmowe porady prawne - gdzie za darmo można znaleźć poradę prawną ?

Darmowe porady prawneJeżeli masz do załatwienia sprawę, przy której niezbędna jest pomoc prawnika, nie musisz wydawać na to pieniędzy.

Są miejsca gdzie można skorzystać z darmowej pomocy prawnika.


Tutaj znajdziesz darmowa pomoc prawnika:


Kliniki Prawa


Pomoc prawną udzielają studenci wyższych lat prawa pod okiem profesorów. Otrzymasz tutaj pomoc w sprawie o alimenty, w sporze z pracodawcą itp. Studenci pomogą Ci także przygotować pisma procesowe.

Adresy klinik prawa znajdziesz na stronie : Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych lub na najbliższym uniwersytecie. Kliniki Prawa zawieszają działalność w okresie wakacji akademickich.

Centrum Praw Kobiet
Centrum Praw Kobiet  tel. 0-22 622 25 17


Tutaj pomoc znajda kobiety w sprawach o alimenty, rozwód, zasiłki rodzinne itp.

Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie
Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie


Tutaj można otrzymać pomoc w sprawie zasiłku czy też renty rodzinnej. Można też dowiedzieć się jak postąpić w razie przemocy w rodzinie.

Okręgowy Inspektorat Pracy
Państwowa Inspekcja Pracy


Tutaj znajdziesz pomoc, gdy dojdzie do nieporozumienia z Twoim pracodawcą.

Biuro Porad Obywatelskich
Biuro Porad Obywatelskich  tel. 0-22 622 55 54 , 0-22 828 12 95


W tym miejscu pomogą nam w sprawach opieszałości sądów, urzędników. Pomagają także w sprawach mieszkaniowych, w przypadku eksmisji, a także w sprawach rodzinnych (np. alimenty).

Rzecznik Praw Obywatelskich
Rzecznik Praw Obywatelskich tel. 0-22 55 17 760, 0-22 55 17 811


Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże tylko w sprawach, które zostały załatwione odmownie we wszystkich wcześniejszych instancjach .

Można też skorzystać z poradników:

Sprawy karne, sprawy cywilne


Praktyczny pomocnik procesowy Praktyczny pomocnik procesowy

Jak przejść przez postępowanie procesowe, zarówno karne jak i cywilne, i wyjść z niego zwycięsko?

Jak przejść przez postępowanie procesowe, zarówno karne jak i cywilne, i wyjść z niego

 szczegóły : Praktyczny pomocnik procesowy»


Sprawa o rozwód, sprawa o alimenty

Rozwód i alimenty


Jedyny taki poradnik na rynku eBooków – 162 strony wiedzy prawnej, 13 wzorów pism, w tym 2 wzory pozwu o rozwód. Jeśli planujesz rozwód lub separację, masz problemy z alimentami, nie wiesz, jak postępować na sprawie rozwodowej – ten poradnik jest dla Ciebie. Pamiętaj, nieznajomość prawa szkodzi!
Nieznajomość prawa szkodzi. Co musisz wiedzieć, aby „przeżyć” rozwód i poradzić sobie z załatwieniem wszystkich spraw – łącznie z podziałem majątku i alimentami?

Jedyny taki poradnik na rynku eBooków – 162 strony wiedzy prawnej, 13 wzorów pism, w tym 2 wzory pozwu o rozwód. Jeśli planujesz rozwód lub separację, masz problemy z alimentami, nie wiesz, jak postępować na sprawie rozwodowej – ten poradnik jest dla Ciebie. Pamiętaj, nieznajomość prawa szkodzi!

szczegóły : Rozwód i alimenty»

Sprawy spadkowe

Prawo spadkowe w praktyce z wzorami pism

Czeka Cię sprawa spadkowa, złożenie pozwu o zachowek lub sporządzenie testamentu, a nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Oto poradnik, dzięki któremu SAMODZIELNIE załatwisz sprawy spadkowe i przygotujesz odpowiednie pisma (znajdziesz tu aż 10 wzorów pism, m.in. wzór testamentu, pozwu o zachowek czy wniosku o stwierdzenie nabycia spadku). Nie zwlekaj z załatwieniem spraw spadkowych – przekroczenie terminów może Cię kosztować dużo więcej niż ten poradnik! Jak SAMODZIELNIE załatwić sprawy spadkowe i przygotować odpowiednie pisma? Oto jedyny taki poradnik, który pomoże Ci nabyć SPADEK, sporządzić TESTAMENT i napisać pozew o ZACHOWEK!

Czeka Cię sprawa spadkowa, złożenie pozwu o zachowek lub sporządzenie testamentu, a nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Oto poradnik, dzięki któremu SAMODZIELNIE załatwisz sprawy spadkowe i przygotujesz odpowiednie pisma (znajdziesz tu aż 10 wzorów pism, m.in. wzór testamentu, pozwu o zachowek czy wniosku o stwierdzenie nabycia spadku). Nie zwlekaj z załatwieniem spraw spadkowych – przekroczenie terminów może Cię kosztować dużo więcej niż ten poradnik!


szczegóły: Prawo spadkowe w praktyce z wzorami pism»


piątek, 05 czerwca 2009, prawocywilneikarneTrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: planistka, 188.33.114.15*
2010/09/06 19:48:46
Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny uruchomiła projekt, który ma na celu darmowe porady prawne z zakresu: -praw pacjentki gabinetów ginekologicznych - wszystko o legalnej aborcji, badaniach prenatalnych w ciąży, uprawnieniach lekarza, wymaganej dokumentacji. -praw osoby funkcjonującej w związku małżeńskim lub partnerskim - czego możesz wymagać od partnera w świetle Kodeksu Rodzinnego. -praw pracowniczych w trakcie ciąży oraz okresu macierzyństwa. -praw osoby pokrzywdzonej w kontaktach z policją i prokuraturą. -Twojego zdrowia, czyli wszystko o antykoncepcji, ciąży, profilaktyce i leczeniu chorób narządów kobiecych. Uruchomiono telefon zaufanie i porady online. Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej federacji.
-
2012/08/25 14:16:31
Osobiście uważam, że darmowe porady prawne przez internet to świetna sprawa, gdyż wiele osób nie ma pojęcia do kogo zwrócić się ze swoim problem natury prawnej. Oczywiście w poważnych sprawach warto zwrócić się osobiście do kancelarii prawnej. Jestem mieszkanką Wrocławia i w moich problemach prawnych pomogła mi kancelaria prawnicza wrocław. Fachowa porada jest kluczem do rozwiązania problemów.