Prawo cywilne i karne

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnie

Blog > Komentarze do wpisu

MdM program

Kolejna szansa na mieszkanie z Programem "Mieszkanie dla Młodych" (MdM)Dzięki programowi "Mieszkanie dla Młodych" możesz otrzymać państwowe dopłaty do kredytu hipotecznego. Średnio jest to 26 tys. zł. Najwyższe dopłaty dostają mieszkańcy Warszawy, bo tu są najdroższe mieszkania.

Uwaga! Rodzina z co najmniej trójką dzieci może liczyć nawet na 113,5 tys. zł, jeśli kupuje mieszkanie o powierzchni 65 mkw. Dopłaty rozchodzą się wiec błyskawicznie. Zwłaszcza, że program "Mieszkanie dla Młodych" ma działać tylko do końca 2018 r.

Pieniądze z programu MdM nie są dostępne cały cza, tylko dzielone na dwie transze. Kwota przeznaczona na dany rok jest dzielona na pół. 50% pieniędzy jest rezerwowana na wypłaty na początku poprzedniego roku, a połowa wypłacana od ręki od 1 stycznia.

Uwaga! W kwietniu złożono wnioski na ponad 50 mln zł, co już w pierwszym tygodniu wyczerpało pulę na przyszłoroczne dopłaty. Wszystko wiec wskazuje na to, że program MdM pozostanie w "w uśpieniu" aż do stycznia.

Dodatkowa pula dopłat do kredytów hipotecznych


Jednak rząd stwierdził, że odblokuje część pieniędzy zarezerwowanych na wypłaty dodatkowych świadczeń dla rodzin, które zdecydowały się na trzecie lub kolejne dziecko.

Uwaga! W sumie więc w sierpniu (najpóźniej 16 sierpnia) na rynek trafić może około 69 mln zł na dopłaty do kredytów hipotecznych. w efekcie jeszcze w tym roku będzie można kupić około 2,7 tysiąca mieszkań i przynajmniej 1,5 tys. w przyszłym.


Jeżeli chcesz skorzystać z tych pieniędzy, jak najszybciej musisz zacząć kompletować dokumenty. Powinieneś być bowiem przygotowany na to, żeby wniosek kredytowy złożyć od razu - najlepiej w pierwszym dniu odblokowanych dopłat, bo pula ta błyskawicznie się wyczerpie.

Uwaga! Wraz z uruchomieniem nowej transzy pieniędzy na dopłaty, do banków napłynęła lawina wniosków kredytowych. W pierwszych dwóch dniach wykorzystano 122 mln zł., a to sugeruje, ze pieniądze, które zostaną odmrożone przez rząd, wystarczyć mogą na zaledwie jeden dzień.

Podstawowe warunki w programie MdM


1. Program "Mieszkanie dla Młodych" przeznaczony jest dla osób w wieku do 35 lat . W wypadku małżeństw wystarczy, że jedno z małżonków ma maksymalnie 35 lat.

Uwaga! Ograniczenie wiekowe nie dotyczy rodzin wielodzietnych - takich, które mają co najmniej trójkę dzieci.


2. Z dopłat do kredytów hipotecznych mogą korzystać tylko osoby, które nigdy wcześniej nie miały mieszkania lub domu. Zasada ta jednak nie dotyczy rodzin wielodzietnych.

3. Nieruchomość musi być nabywana na kredyt, może pochodzić od dewelopera, spółdzielni lub z drugiej ręki. Dopłata wynosi od 10 do 35% wartości kupowanego mieszkania lub domu. Możesz ją przeznaczyć na wkład własny.

Podobne wpisy:

Poradnik prawny cz.307
Poradnik prawny cz.306

Poradnik prawny cz.305

Rehabilitacja w domu pacjenta 

poniedziałek, 17 lipca 2017, prawocywilneikarne


TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: