Arkadiusz Czapla
Kontakt:

e-mail : Napisz do mnie
poniedziałek, 06 lipca 2015


Jak dostać dotacje z urzędu pracy na założenie własnej firmy?Osoby bezrobotne, na założenie własnej firmy mogą dostać bezzwrotną dotację z urzędu pracy. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo według prognoz Ministerstwa Finansów dobry okres dla mikroprzedsiębiorstw powinien potrwać co najmniej dwa lata.

Uwaga! Wysokość dotacji z urzędu pracy jest powiązana z wysokością średniego wynagrodzenia w poprzednim kwartale, ogłoszonego przez Prezesa GUS. Kwota dofinansowania waha się między czterokrotnością a sześciokrotnością takiego wynagrodzenia. Do 11 sierpnia 2015 roku wynosić ono będzie 4054,89 zł, więc można otrzymać 16219,56-24329,34 zł. W swoim urzędzie pracy zapytaj o jaką maksymalną kwotę możesz się starać.
czwartek, 02 lipca 2015


Wyprzedaże - jak przepisy chronią konsumentów?Rozpoczyna się sezon letnich wyprzedaży, także w sklepach internetowych oraz za granicą. Warto więc dowiedzieć się jakie masz prawa, gdy kupujesz przecenione rzeczy.

Uwaga! Jeśli w sklepie jest wywieszka "Ubrania przecenione nie podlegają reklamacji" - to taki sklep łamie obowiązujące przepisy. zawsze masz prawo składać reklamacje - dotyczy to wszystkich zakupów - zarówno tych, które zrobisz w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 651