Arkadiusz Czapla
Kontakt:

e-mail : Napisz do mnie
sobota, 28 lutego 2015


Ulga na dzieci w rozliczeniach z dochodów za 2014 r.Od 2015 r. (rozliczenie podatku dochodowego za 2014 r.) zmieniły się zasady ulgi na dzieci. Na zmianach tych zyskali rodzice, którzy mają trójkę lub więcej dzieci - bo kwota możliwych odliczeń od podatku została zwiększona.

Teraz ulga na dzieci wynosi:

1112,04 zł - na pierwsze i drugie dziecko (kwota pozostała bez mian);
2000,04 zł - na trzecie dziecko;
2700 zł - na czwarte i każde kolejne dziecko.
czwartek, 26 lutego 2015


Internetowe porady prawne

Odszkodowanie z polisy AC

Uszkodzenia samochodu mogą być pokryte z własnego ubezpieczenia auto casco. Trzeba wtedy zgłosić szkodę ubezpieczycielowi. Formalności można załatwić samemu lub scedować je na warsztat, w którym naprawiany jest samochód.

Uwaga! Z polisy AC łatwiej uzyskać odszkodowanie. Nie musimy raczej bać się utraty zniżki za bezszkodową jazdę, bo wiele polis przewiduje możliwość zgłoszenia szkody z opcją tzw. regresu, a to oznacza, że ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, a potem sam będzie dochodził zwrotu wypłaconej kwoty od zarządcy drogi.
poniedziałek, 23 lutego 2015


Internetowe porady prawneDlaczego trzeba uważnie czytać umowy?Z umowami na pewno masz do czynienia na co dzień (np. przy zakupie telewizji kablowej, telefonu, wycieczki, polisy ubezpieczeniowej). Większość osób zakłada, że wszystko jest w porządku i bez czytania lub tylko po przejrzeniu podpisuje dokument. Te osoby nie dają sobie sprawy z tego, że może on zawierać sformułowania dla nich niekorzystne.

Umowy nie są czytane, bo są za długie, napisane niezrozumiałym językiem, często też z braku czasu - sprawę chcemy załatwić jak najszybciej, a nie tracić cenne minuty na zapoznawanie się z dokumentem, który został napisany drobnym drukiem.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 411