Arkadiusz Czapla
Kontakt:

e-mail : Napisz do mnie
niedziela, 29 marca 2015


Długi mogą być sprzedaneKażdy Twój dług (niespłacona wierzytelność): pożyczka, kredyt, należności za czynsz czy usługi telekomunikacyjne może być sprzedany. Najczęściej dotyczy to pożyczek (zarówno zaciągniętych w bankach, jak i tych od firm prywatnych oferujących tzw. chwilówki).

Uwaga! Wystarczy, że nie zapłacisz kilka rat (zazwyczaj trzech), by firma, której jesteś winien pieniądze (wierzyciel) mogła bez Twojej wiedzy i zgody sprzedać Twój dług innej firmie. Podstawą są tutaj przepisy Kodeksu cywilnego (art. 509-516). Formalnie nazywa się to cesją lub przelewem wierzytelności.
piątek, 27 marca 2015


Szkolenia bhpPracodawca zobowiązany jest poddać każdego z nowo zatrudnionych pracowników szkoleniom wstępnym bhp. W jego zakres wchodzi instruktaż ogólny oraz instruktaż stanowiskowy przeprowadzony zgodnie z programem opracowanym przez pracodawcę lub jednostkę, która przeprowadza szkolenia bhp.

Uwaga! Fakt odbycia przez pracownika wstępnych szkoleń bhp powinien być potwierdzony w jego karcie szkolenia wstępnego. Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika, który nie posiada takich szkoleń.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 623