| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Prawo cywilne i karne

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnie

poniedziałek, 02 października 2017

Leczenie obrzęku limfatycznego na NFZObrzęk limfatyczny kończyn (jednej, oby rąk lub nóg) może wystąpić w każdym wieku. Nie można tego lekceważyć, bo nieleczony powoduje duże deformacje - waga chorej kończyny z czasem może dojść nawet do kilkudziesięciu kilogramów, uniemożliwiając normalne życie.

Niestety, gdy obrzęk limfatyczny jest w stadium początkowym, pacjenci bywają odsyłani od lekarza bez diagnozy i leczenia lub gdy obrzęk jest zaawansowany - z "diagnozą": słoniowacizna. Zdarza się, ze są leczeni nieprawidłowo (np. lekami odwadniającymi, które mogą jeszcze pogorszyć stan).
piątek, 29 września 2017

Opieka nad seniorami - jak im pomóc, gdy mieszkają daleko?Często od rodziców dzieli nas wiele kilometrów. Nowoczesne rozwiązania na szczęście mogą nam ułatwić opiekę nad nimi.

Z pomocą przyjdą nam nowe technologie. Także przepisy przewidują pewne ułatwienia i możliwość załatwienia wielu spraw na odległość. Dlatego warto znać te sposoby, by móc jak najskuteczniej pomóc seniorom.
środa, 27 września 2017

Co powinien zawierać pozew o alimenty?Wielu rodziców musi wystąpić do sądu o alimenty na dziecko, by dostać świadczenie 500+. Jak to zrobić?

Zmiana przepisów spowodowała, że rodzic, który deklaruje, że samotnie wychowuje dzieci musi mieć na nie przyznane alimenty, by otrzymać świadczenie wychowawcze.

Jest to konieczne i to niezależnie od tego czy jest to świadczenie na pierwsze (tu obowiązuje próg dochodowy), czy też drugie albo trzecie dziecko.
wtorek, 26 września 2017

Jak złożyć wniosek o nabycie spadku?Gdy coś odziedziczysz,konieczne jest potwierdzenie praw do spadku. Możesz je uzyskać u notariusza lub w sądzie. Zaletą poświadczenia notarialnego jest to, że to zainteresowany decyduje o terminie.

Uwaga! Nie zawsze jednak jest najlepszym wyjściem, bo wymaga równoczesnej obecności wszystkich uprawnionych do spadku, zgody pomiędzy nimi i... jest droższe. Zwykle korzystniej jest złożyć wniosek do sądu.
piątek, 22 września 2017

Czy ubezpieczenie NNW ucznia w szkole naprawdę chroni?W razie wypadku uczeń zazwyczaj dostaje symboliczne odszkodowanie. Dlatego warto pomyśleć o skuteczniejszej ochronie.

Co roku w szkołach rodzicom proponowane jest wykupienie grupowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Większość rodziców myśli, że to obowiązkowe ubezpieczenie, a to nieprawda.

Uwaga! Jedyną obligatoryjną umową jest ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia uczniów wyjeżdżających na zagraniczną wycieczkę.

08:45, prawocywilneikarne , Inne
Link Komentarze (2) »