| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Prawo cywilne i karne

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnie

wtorek, 22 sierpnia 2017

Jak uzyskać dofinansowanie do czynszu?Jeśli masz problem z opłatami za mieszkanie, nie możesz chować głowy w piasek. Szukaj rozwiązań, które pomogą wyjść z długów. Dzisiaj dowiesz się, jak to zrobić...

Porozmawiaj z zarządcąZaległości w płaceniu czynszu mogą pozbawić Cie prawa do lokalu. Nie czekaj więc aż się zadłużysz, działaj. Umów się na rozmowę z zarządcą wspólnoty lub przedstawicielem spółdzielni mieszkaniowej.

Uwaga! Wcześniej policz, ile jesteś w stanie płacić, i poproś o obniżenie na jakiś czas czynszu oraz możliwość spłacania reszty w ratach. Czasem zarządcy zgadzają się na odpracowanie części czynszu, np. w formie sprzątania klatek, malowania ogrodzenia. Zapytaj o taką możliwość.
poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Dietetyk na NFZWiele osób sądzi, że NFZ nie refunduje porad dietetycznych. Nie są one zagwarantowane w tzw. koszyku świadczeń, jednak wystarczy wiedzieć, gdzie i jak można je uzyskać.

Gdzie się zgłosić po porady dietetyczne?

Masz problemy z utrzymaniem wagi? Zgłoś się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu. Gdy opowiesz o problemie, powinien ustalić jego przyczynę i wypisać Ci potrzebne skierowania.
czwartek, 17 sierpnia 2017

Czy od umowy dożywocia trzeba płacić podatek?Dożywocie polega na tym, że senior posiadający mieszkanie lub dom, oddaje go innej osobie - z rodziny lub obcej, a w zamian za otrzymaną nieruchomość osoba, która ją otrzymuje, zobowiązuje się zapewnić seniorowi dożywotnie utrzymanie.

Zakres obowiązków nabywcy wobec seniora zależy od treści zawartej umowy.

Senior oddający swoją nieruchomość jest określany jako zbywca (lub dożywotnik), a osoba, która otrzymuje nieruchomość, to nabywca (lub zobowiązany).
poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Badania piersi na NFZGdy nowotwór piersi zostanie wcześnie wykryty jest w pełni wyleczalny. Dlatego kobiety powinny systematycznie korzystać z badan profilaktycznych.

Warto zatem wiedzieć, jakie jeszcze badania profilaktyczne lub diagnostyczne przysługują na NFZ, jak często należy je wykonywać i do jakiego lekarza trzeba się zgłosić po skierowanie.
piątek, 11 sierpnia 2017

Internetowe porady prawneKurator osoby niepełnosprawnejŻeby zostać kuratorem osoby niepełnosprawnej, trzeba złożyć pisemny wniosek do sądu.

Uwaga! Orzeczenie o niepełnosprawności nie jest wymagane. Wystarczy wraz z wnioskiem złożyć zaświadczenie lekarza o sytuacji wnioskodawcy (np. wynikającej z podeszłego wieku lub choroby).

Wniosek powinien być napisany w imieniu osoby, która potrzebuje pomocy. Opłata wynosi 40 zł.