| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Prawo cywilne i karne

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnie

wtorek, 08 sierpnia 2017

Zalanie mieszkania odszkodowanieW razie zalania Twojego mieszkania lub domu możesz otrzymać odszkodowanie. Nawet, gdy nie jesteś ubezpieczony. Kiedy opanujesz sytuację i woda przestała się już lać, nie działaj w pośpiechu, bo na zgłoszenie szkody po zalaniu masz aż trzy lata.

Uwaga! Jeśli nie dopełnisz wszystkich formalności możesz stracić odszkodowanie.
poniedziałek, 07 sierpnia 2017

Czy za opóźnienie pociągu należy się odszkodowanie?Według statystyk prowadzonych przez Urząd Transportu Kolejowego niemal co 10 pociąg ma opóźnienie. Jeśli podróż pociągiem dalekobieżnym trwa co najmniej o godzinę dłużej dostaniesz odszkodowanie.

Jakie prawa mają pasażerowie, gdy pociąg ma opóźnienie?Przepisy UE (rozporządzenie 1371/2007) jednoznacznie wskazują, że pasażer ma prawo do kompleksowej informacji od spółki kolejowej w trakcie podróży. Oraz do uzyskania odszkodowania i pomocy w przypadku opóźnienia pociągu.
czwartek, 03 sierpnia 2017

Zmiana dostawcy gazu - komu się opłaca?Opłaty za gaz są dużo niższe niż za energię elektryczną, ale także na nim możesz sporo zaoszczędzić. Dotyczy to sytuacji, gdy używasz gazu nie tylko do przygotowywania posiłków, ale także do podgrzania wody i ogrzewania mieszkania lub domu.

Uwaga! Przestrzegam jednak przed nieuczciwymi akwizytorami, którzy mamią ogromnymi oszczędnościami.... a gdy przychodzi faktura.... okazuje się, że tak naprawdę musisz zapłacić więcej. Dodatkowo trzeba też zapłacić karę za zerwanie umowy z dotychczasowym dostawcą gazu.
wtorek, 01 sierpnia 2017

Internetowe porady prawneNieuczciwe oferty pracy dla emerytaOszuści podszywają się pod pracodawców próbując wyłudzić od emerytów pieniądze, dane osobowe albo nie płacąc za pracę. Wiedzą, co może przyciągnąć osoby starze. Dlatego warto wiedzieć, co może kryć się za niektórymi ogłoszeniami z pracą adresowanymi do emerytów.

Płatne szkolenieZnajdujesz ofertę pracy w Twojej okolicy. Nie musisz daleko dojeżdżać, praca na 1/2 etatu, a zarobki są kuszące. Dzwonisz, a firma po krótkiej rozmowie od razu obiecuje Ci angaż. Ale nie tak prędko.... najpierw musisz ukończyć płatne szkolenie.
piątek, 28 lipca 2017

Abonament RTVWszystko wskazuje na to, że rząd wycofał się ze swojego pomysłu na poprawę ściągalności abonamentu RTV. Według przepisów opłatę tę powinieneś opłacać, jeśli masz w domu telewizor i nie ma znaczenia to, jakie programy oglądasz albo czy opłacasz telewizję kablową lub satelitarną.

Masz telewizor, więc musisz uiszczać opłaty, z których są finansowane media publiczne, czyli programy TVP oraz Polskiego Radia. Tak naprawdę robi to zaledwie 13% gospodarstw domowych i 12% firm. Z tego powodu mają być zmienione przepisy.

08:39, prawocywilneikarne , Inne
Link Komentarze (1) »